Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Red. Boovko. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Red. Boovko. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 9 lipca 2015

KONKURS ARTYSTYCZNY

Cześć!!!

Razem z Akacją organizujemy dla Was specjalny, wakacyjny konkurs! Mała podpowiedź:

 
 Czyli pocztówka z wakacji! Możecie zrobić kartkę z miejsca w które jedziecie lub z wymarzonego miejsca. Góry, morze, Anglia, Francja, Czarnogóra lub wakacje u Babci. Jak Wam się tylko zamarzy!!! Dlaczego ten temat??? Ustaliłyśmy z Akacją że to świetny temat jak na wakacje. Dodatkowo jeżeli chcecie zrobić coś naprawdę oryginalnego poszukacie zabytków i ciekawostek w Internecie, co pogłębi Waszą wiedzę :)

TECHNIKA DOWOLNA

Możecie użyć pasteli olejnych lub suchych, kredek, farb, plasteliny itp. Dozwolone łączenie  technik :)

FORMAT

Format dowolny - od A2 do A5. Format nie może być za mały, przykładowo A7 wielkości notesiku :)

OBRÓBKA ZDJĘĆ/ SKANÓW

Zdjęcia lub skany mogą być obrobione tylko pod względem przycięcia i jasności pracy. Zakaz dodawania wszelkiej grafiki, ClipArtów czy ramek! Takie prace zostaną pominięte!

PRZYSYŁANIE PRAC

Prace przysyłamy na e-mail akacjaemi@wp.pl . Prace muszą być dobrej wielkości, jasności, żebyśmy mogły coś zobaczyć.

CZAS

Macie czas do 1 września 2015 roku, a wyniki zostaną ogłoszone około 7 września.

PYTANIE

CZY MOŻNA NARYSOWAĆ NA KARTCE JEDEN OBRAZEK, CZY TRZEBA KILKA?
Pocztówki są różne - jedna z jednym obrazkiem, druga z pięcioma więc panuje pełna dowolność.


NAGRODY

 

 Lilla Lou!!!

Nagroda jest za pierwsze miejsce, i jest to.... uwaga, uwaga! Lilla Lou Fashion (A4) i Lilla Lou Hip Hop (kwadratowy) + projekt z dedykacją o temacie "niespodzianka" (wysyłkowy!!!). Jednak nagroda jest, gdy zgłosi się + weźmie udział minimum 15 osób!!!



sobota, 30 maja 2015

Książka tygodnia

Książka tygodnia..
...?
MANGA!

Wczoraj kupiłam sobie na dzień dziecka, moją pierwszą w życiu (wspaniałą, ekscytującą i porywającą) MANGĘ!!!
Kupiłam też kredki, ale o tym kiedy indziej ^^

Chciałabym napisać recenzję mangi pt. Jak zostałam Bóstwem!?
Zacznę ją od niepoprawnego tytułu i rzeczy, które wkurzają mnie najbardziej

Tytuł, dobrze przetłumaczony na polski, ale pomijając to i patrząc na znaki interpunkcyjne zauważamy błąd.. w postaci ...
!?
To najprawdopodobniej słowa głównej bohaterki, skierowane do nas, a więc, w czym problem?
Ona nas się pyta jak możliwe jest to, że została bóstwem? Gdyby to było pytanie skierowane do nas, byłby sam znak zapytania. A tu, jednak jest wykrzyknik I znak zapytania. Tak więc.. Ona krzyczy do NAS  jak ONA została Bóstwem? Wtedy powinno być napisane, ZOSTAŁAM BÓSTWEM!
Właśnie..
To mnie denerwuje, ale to tylko mały szczegół, którym zaznacza się już niestety cała seria. 
A może to było do przyciągnięcia uwagi?

Teraz przejdźmy do okładki.
To nie oryginalna okładka.
Jej oryginalna okładka jest brzydka i odstraszająca, dlatego została TYM zakryta, nigdzie nawet nie ma jej zdjęć. Jest w morskim kolorze, tytuł ma biały i do tego jest w ciemne - morsko zielone pionowe pasy.. WYGLĄDA JAK WODOROSTY.
Ta NAKŁADKA na Okładkę mi się nawet podoba, jest ciekawa.

Strony
Strony PODOBNO są ponumerowane "aż" 7 razy.. spis treści jest na 1 stronie, ale po co nam on, skoro nie znamy numeracji ? :)

Treść
Nanami Momozono nie ma w życiu lekko. Jej ojciec, hazardzista ucieka z domu i pozostawia córkę z komornikiem... a kończy się na tym, że bezdomna nastolatka błąka się po okolicy. Nanami, nie dość, że ma własnych problemów BARDZO dużo, to postanawia uratować dziwnego mężczyznę przed psem. Ten w podzięce daje jej dom, a jak się potem okazuje - świątynię.
Nastolatka ma przejąć rolę Bóstwa, jednak przystojny lisi Demon ,moja ulubiona postać i sługa, nie toleruje ludzi i nie pozwoli sobie na to, aby jakaś durna ludzka uczennica mieszkała w pałacu.
Czy jeden pocałunek wybawi Nanami z kłopotów?

Bardzo polecam tą mangę. Jest naprawdę świetna.

I na koniec.. ANIME! A dokładniej, Hatsune Miku.
Pozdrawiam Was ciepło i nakłaniam do przeczytania lektury.
TOM 2, zostanie przetłumaczony (może) na początku lipca.
Wasza Boovko :3

czwartek, 28 maja 2015

Ogłoszenia !!!

UWAGA UWAGA !!!!! konkurs Wieloetapowy trwa do 19 CZERWCA Zapraszam więcej informacji  TUTAJ

Jak już mówiłam jak zgłosi się ponad 15 osób będą nagrody rzeczowe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam
Akacja

środa, 20 maja 2015

Co by było gdyby...

Czy zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby...? Na pewno, chociaż raz.Ja sama zadaję sobie te pytania dość często. Czasem zbyt mocno przejmuję się tym czego nie ma, a nie zauważam tego co jest.  No bo... 
Co by było gdybym..
Nie założyła bloga i nie pomagałabym w tym blogu?
Przestałabym realizować swoje marzenia.. Nie poznałabym wspaniałych ludzi. Rozleniwiłabym się.
Co by było gdybym zmieniła szkołę?
Straciłabym tylu wspaniałych ludzi.. Straciłabym moją ukochaną szkołę, w której tyle się dzieje.Straciłabym wspomnienia :C
Co by było gdybym zmieniła szkołę we wczesnej podstawówce?
Straciłabym moją najlepszą przyjaciółkę, która potrafi wywołać uśmiech na mojej twarzy. Nie wspominając już o tym, że straciłabym wszystkie przyjaciółki.
Co by było gdybym straciła motywację?
Nigdy nie zrobiłabym tego co tak naprawdę chcę robić. Nie postawiłabym się innym i nie spełniałabym swoich marzeń.
Co by było gdybym przestała marzyć?
,,Przestałeś marzyć, a jak człowiek nie marzy, umiera." Gdybym nie miała marzeń, straciłabym cały sens życia.
Co by było gdybym nie poznałabym w internecie tylu wspaniałych ludzi?
Uznałabym, że internet to maszyna. Istne zło.
Co by było gdybym się nie urodziła?
Straciłabym to co zyskałam do tej pory. Nie było by mnie, ani tego co zrobiłabym . Nie byłabym Emo pewnego pięknego razu.. Nie byłoby uśmiechów, które wywołuję. Złych, ani dobrych ocen. Nie byłoby też tyle zmartwień i kłopotów.
Czasem trzeba przestać marudzić i dostrzec to co mamy, a nie to co byśmy chcieli, bo może być tak, że mamy coś czego nikt inny nie ma.
                                Hatsune Miku !!!
                      
Don't Worry! Be Happy!
Jak Wam się podobał ten post?
Wasza Boovko. :3

Kawały tygodnia

Siema :3
Suchaaryy tyggooodnnniaa jak to powiada Banshee :333
Co tydzień (mam nadzieję) będę dodawać "Kawały Tygodnia - Hot 7" - Jestem oryginalna !
Ciekawe na co dzisiaj wypadnie. Kawały nie są w kolejności :)
1.
- Jasiu gdzie jest twoja praca domowa?
- Pies ją zjadł.
- Myślisz, że ci uwierzę?
- Przysięgam! Najpierw nie chciał, ale w końcu mu ją jakoś wepchnąłem do pyska.
2.
- Tato, chciałam ci powiedzieć, że jestem zakochana. Adama poznałam na eDarling, potem zostaliśmy przyjaciółmi na Facebooku, często gadaliśmy na WatsApp, teraz oświadczył mi się na Skype.
- Córciu, wobec tego weź ślub na Twitterze, dzieci kupcie na eBay, a po kilku latach, jak ci się mąż znudzi, to wystaw go na Allegro.
3.
Dwaj znajomi spotykają się po latach:
- Ożeniłeś się?
- No, sześć lat temu.
- Nie jesteś czasem zazdrosny?
- Cały czas. Zazdroszczę kawalerom...
4.
- Po czym poznać, że jesteśmy już naprawdę starzy?
- ?
- Gdy wychodzimy z muzeum, włącza się alarm...
5.
- Jak pan może puszczać psa bez kagańca?!
- Ale wie pan, mnie go żal, chory jest biedaczek, niedługo zdechnie, niech się chociaż nacieszy.
- A na co choruje?
- Na wściekliznę.
6.
Jasiu szepcze tacie na ucho:
- Jak dasz mi dychę, to powiem ci, co mówi listonosz do naszej mamy, gdy ty jesteś w pracy.
Ojciec daje synkowi 10 złotych.
- I co mówi?
- Dzień dobry, poczta dla pani.
7.

- Mam taniec we krwi! - chwali się chłopak
- Widocznie nie dopłynęła jeszcze do nóg - mruczy dziewczyna.
                                             Ewelina Lisowska :)
Pozdrawiam cieplutko
Wasza Boovko: )


poniedziałek, 18 maja 2015

Koniec z żartami

Nie wiedziałam, że dam radę Was nabrać. Ale widać, że było to dość proste. Na początku naprawdę chciałam odejść - Ale to już sprawa moja i Akacji - A potem postanowiłyśmy (Ja i Akacja) Was nabrać i zobaczyć Wasze reakcje. Jak mogliście pomyśleć, że naprawdę odchodzę? Przecież nie mam depresji... Koniec z  żartami.
 
Znana jestem jako królowa kawałów. Lubię sobie czasem pożartować z innymi i choć wiem, że ten żart nie był specjalnie udany, myślę, że nie powinniście się zamartwiać. Będzie jak jest i jest co będzie. Nie mam zamiaru odchodzić. Z Akacją ustaliłyśmy wszystko i ona obiecała, że pozmienia to co mi nie pasowało. Teraz jest mi ciężko.. Nauka, konkursy, blogi, opowieść..... wszystko. I tak dzień za dniem. Dni w ciągłym stresie..i ciągłym ruchu. Nie ma chwili co by była pusta .

Proszę ! Nie zamartwiajcie się. Nie odchodzę i dziękuję Wam za te miłe słowa... staram się wyrabiać ze wszystkim, ale jest to BARDZO ciężkie. Nigdy nie mam czasu zrobić wszystkiego. Późno idę spać(nie zawsze). Wcześnie wstaje . I tak dzień w dzień... Powtarzające się obowiązki.. Bóle głowy.. sprawy rodzinne.. pasje...bezsenność.. całe moje życie :/ Wszystko mija tak szybko...

Informuję Was więc, że będę się starać.
To już tyle na dziś. Jutro 2 sprawdziany a mnie ZNOWU boli głowa..

Pozdrawiam Was ciepło i serdecznie.
Wasza Boovko. Teraz i zawsze z Wami.

sobota, 16 maja 2015

Co nas inspiruje? - Poradnik; Nasza wyobraźnia

Siema kociaki! :3
Tak .. tło bloga i to co się na blogu zmieniło to moja zasługa. Nie myślcie, że ja nic nie robię. Jestem tu od dnia w którym założono tego bloga. Nie zawsze mam czas na posty, ale np. bawię się ustawieniami bloga, czcionką, tłem.. Zrobiłam już tak . Zmieniłam tło na America, i pobawiłam się edytorem. Zmieniłam czcionkę itp. Teraz sytuacja się powtórzyła. Czyż ten kociak nie jest uroczy?
Przejdźmy do posta. Wiem, że był już post pt, "Skąd czerpać inspiracje" , ale mój post to "Co nas inspiruje" . Jest mała różnica.
Odpowiadając na pytanie : Co nas inspiruje?
-Inspiruje nas W-S-Z-Y-S-T-K-O ! Dosłownie.  A skąd czerpać inspiracje? Z otaczającego nas świata!
Wystarczy uruchomić wyobraźnię. Dam Wam tutaj mój, stworzony od początku do końca poradnik pt. Nasza wyobraźnia. (NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY GO KOPIOWANO!!)
Jak uruchomić naszą wyobraźnię?
Jesteśmy w pokoju. Szukamy jakiegoś pomysłu na pracę. Wystarczy się obejrzeć w koło.Stańcie na środku . Zamknijcie oczy. Wystawcie którąś rękę, tak jakbyście chcieli złapać powietrze, zakręćcie się w koło. Otwórzcie oczy. Na co pokazujecie ręką? W moim przypadku jest to błyszczyk .
Jak dokonać logicznego opisu rzeczy wskazanej palcem?  I jak ona nas zainspiruje?

Zwykły błyszczyk?
Nie sądzę.
Spójrzcie na niego ; Z czym Wam się kojarzy ?
- Błyszczy
-Jest okrągły
-Jest różowy
-Jest podłużny.
Nasza kreacja może ;
-Błyszczeć
-być "okrągła"
-być różowa
-być długa, np. sięgać do ziemi
-Może to być suknia
A teraz rozbierzmy go na części (bez skojarzeń)
Na żółto:
Kapelusz,
Na czerwono:
Suknia.
Jam jest mistrz painta xD
Zobaczmy.. co by tu jeszcze? 
- Jest szklana 
- W sukni można zrobić fakturę szkła :)
- Jest napis HR.
-Można napisać RH lub HR
-Widać taką kreskę "przecinającą" błyszczyk
-Można zrobić taką kreację, na której będą kreski "przecinające" całą suknię.
Już niedługo wstawię link do mojej pracy, wykonanej przy pomocy tego poradnika.
Zapamiętajcie najważniejsze rzeczy do opisu logicznego rzeczy na którą wskazujemy palcem.
A tutaj link do mojej pracy :) http://www.lillalou-teens.pl/artwork/show/id/ii6lkkcaqb64m0
;
Musimy ją dokładnie opisać , a najważniejsze w opisie jest :
-Co nam przypomina
-Z czym nam się kojarzy
-Jaką ma powierzchnię
-Jaki ma kolor (nie zawsze, bo kolor można zmieniać)
Potem wystarczy przedmiot podzielić, a potem narysować kreację :)
Ps. Ściana też jest inspiracją!
-Jest chropowata
-Jest kolorowa
-Jest gładka
-Jest jednobarwna
I tak można do woli.
Mam nadzieję, że Wam pomogłam i, że skorzystacie z tego poradnika, ponieważ dużo się napisałam.
I jeszcze coś chciałabym dodać. Na naszym blogu jest ankieta na redaktorkę miesiąca. Jeżeli chcecie na mnie zagłosować, to proszę bardzo.
                                Dziękuję Wam za wszystko i pozdrawiam cieplutko :)
                                          Wasza Boovko, teraz i zawsze z Wami :3

wtorek, 14 kwietnia 2015

Wywiad z Enigmą

Tak sobie pomyślałam .. wywiad z Enigmą co prawda był już na moim blogu, ale Ci którzy go nie widzieli.. (co mogą?) Mogą go sobie tu poczytać :D A tutaj link do mojego bloga :) Klik : http://crazymousestfm.blogspot.com/


poniedziałek, 13 kwietnia 2015

O Kocich Pozach Troszeczkę

Dziś o pozach. Kocich pozach. Jak każdy wie, koty potrafią przybrać tak niespotykane i dziwaczne pozy, jakich nie potrafi powtórzyć żadne inne zwierzę .
Uwielbiam koty . (nie tylko koty :) ) Koty są niesamowitymi zwierzętami nierozumianymi przez ludzi ...
Dobra.. jestem kociarą, co oznacza, że mam kota.. prawda? :D .. Pomysł właśnie podsunął mi on ..
Zdjęcia nie są moje, a dlatego, że przeglądałam nie moje zdjęcia (tylko właśnie z internetu) i po prostu  mnie rozśmieszyły :) dobra.. nie przedłużając. Fotki!!


Nowa Redaktorka - " To Ja "

Witajcie! 
Cieszę się, że dołączyłam do tego bloga :)
Będę pisać posty o wszystkim co ciekawego skrywa w sobie świat :D Mam nadzieję, że Wam się spodoba... Będę się podpisywać  Boovko.Wiem, że większość z Was i tak mnie już zna.. tak na początek :
1. Imię : Wiktoria
2. Kolor włosów : brąz (nie ma to jak być brunetką )
3. Wiek : Co roku inny (xD
4. Oczy : Piwne .. 
5. Życie : Dziwne
                                                                                         Pozdrawiam serdecznie <3
                                                                                    Boovko