środa, 1 lipca 2015

Hot ot not- ocenianie prac z LLT #2

                                                                            Czeeść!
Yeah, wakacje!!! Wreszcie.
Ależ jam się cieszę. A tak szczerze...
Jakoś za bardzo tych wakacji nie czuję. Nie wiem czemu, znaczy oczywiście cieszę się dwumiesięczną przerwą od szkoły taak. Może to dlatego, że jeszcze nigdzie nie wyjechałam.
No dobra, co ja będę Was (czyt. mnie bo nikt tego nie czyta) zanudzać. Zaczynamy ocenianie prac!

W komentarzach zgłosiły się dwie osoby; czyli muszę wybrać jeszcze trzy prace z LLT.

1. Projekt Ratilove
''Moja najładniejsza praca na summer time''


Włosy- bardzo ładne włosy, nie mam się do niczego przyczepić 5/5
Strój- Ładny top w palmy założony na zieloną podkoszulkę (?) i spodenki są jak najbardziej fajnym połączeniem 4,5/5
Dodatki- śliczna żółta kokardka (bardzo lubię kokardki), kolczyki, bransoletka, naszyjnik i pasek do spodni i lizak xd. Więc tak:  kokardka- jak najbardziej ok. Kolczyki- są ładne, naszyjnik- myślę, że tu jest trochę niepotrzebny. Bransoletka- ogólnie ok, ale w innnym kolorze byłaby lepsza i pasek do spodni- nie wiem czy potrzebny. Ogólnie mówiąc- myślę, że trochę przesadziłaś z dodatkami (sorry, ja nie lubię zbyt dużo). 3,5/5
Cieniowanie- bardzo ładnie cienie.5/5
Kolorystyka- myślę, że trochę za dużo tych kolorów. Wiem, jest to kolor na lato ale tak jak wcześniej sorry, ja nie lubię zbyt dużo. 4,5/5
Projekt zyskał *chwila Massion idzie po kalkulator xd* 22,5/25 punktów i jest HOT, jednak najwięcej poleciało za te dodatki.

2. Projekt Moshi
''Summer Time''



Włosy- fajne kolorowe (różowo niebieskie) włosy 5/5
Strój- top we wzorki i spodnie w palmy są ok, jednak ja nie lubię za dużo wzorów... 4/5
Dodatki- naszyjnik jak najbardziej tu pasuje- 5/5
Cieniowanie- tak jak w pierwszej pracy nie mam do czego się przyczepić- 5/5
Kolorystyka- tak jak w pierwszym projekcie trochę za dużo... wiem, że to lato i w ogóle ale 4,5/5
Projekt zyskał *nie, już nie idę po kalkulator, sama jestem w stanie to obliczyć (chyba)* 23,5/25 punktów i jest HOT.

3. Projekt Krikri66
''Jestem nawet zadowolona z tej pracy. Dedykuje wszystkim użytkowniczkom :)''

Włosy- ładne, brązowe włosy- 5/5
Strój- bardzo fajnie połączona spódnica z górną częścią. 5/5
Dodatki- opaska jak najbardziej jest ok 5/5
Cieniowanie- wszystko pięknie wycieniowane- 5/5
Kolorystyka- róż, pomarańcz, trochę żółtego, czarny 5/5
Projekt zyskał 25/25 punktów i jest jak najbardziej HOT.

Oj, piszę tego posta już od godziny *idę po picie* już jestem.

4. Projekt nicol_super_star
 ''summer time''

Włosy- śliczne 5/5
Strój- krótki top i zwiewna spódnica to jest to! 5/5
Dodatki- opaska(?) na włosy i pasek wspaniale pasują 5/5
Cieniowanie- ślicznie- 5/5
Kolorystyka- jak najbardziej fajna 5/5

5. Projekt marmurka_art
''Taki plażowy strój ! :)''

Włosy- brązowe włosy- 5/5
Strój- fajny strój kąpielowy 5/5
Dodatki- naszyjnik, opaska są jak najbardziej przydatne- 5/5
Cieniowanie- fajnie wycieniowana całość- 5/5
Kolorystyka- jest ok- 4,5/5
Projekt zyskał 24,5/25 i jest HOT.

To już koniec przypominam, że możecie się zgłaszać do Hot ot not- ocenianie prac z LLT #3 do 6 lipca.
Pozdrawiam, (o ile ktoś to czyta)














PS. Gra ktoś w MSP? Możecie oglądać mi filmy, seki, arty, looki, zdjęcia. Mój nick tam: korczaczka

środa, 24 czerwca 2015

Hot or not- ocenianie prac z LLT #1


Hej!

Jak może zauważyłyście/liście, w ten piątek jest już koniec roku szkolnego. Ja, po wakacjach idę do piątej klasy szkoły podstawowej (czyt. podstawówki xd). Jak już mówimy (piszę* bo zapewne nikt tego nie czyta) o tym, to może zobaczycie jakie mam oceny :)
  Powiem wam, że starałam się o dobre stopnie:

j. polski-5
historia-5
j. angielski-5
matematyka-5 
przyroda-5
muzyka-6
plastyka-6
religia-6
zajęcia techniczne-5
zajęcia komputerowe-5
wych. fizyczne- 5
 
Oj, Julka! Przecież nie o tym ma być post! 
Zacznijmy już! Zasady są takie: wybieram sobie/ zgłaszacie w komentarzach (zależy czy będą jakieś zgłoszenia) 5 prac z LLT (każdy może zgłosić jedną pracę), a ja oceniam te projekty. 
Dzisiaj będę sama wybierać (w tym poście tylko 3 ale w następnym będzie 5)
1. Praca Melody
 ,,Suknia 19 wiek :)''

Włosy- bardzo ładny koczek, szkoda, że jest lekko obrysowany  4,5/5
Strój-widać dużo włożonej pracy, wszystko przemyślane. Jak najbardziej 5/5
Dodatki-niebieskie rękawiczki i make-up jak najbardziej tu pasują. Jednak mogłyby być dłuższe (?) 4,5/5
Cieniowanie- naprawdę wszystko pięknie wycieniowane, szczególnie sukienka, z twarzą lekko gorzej 4,5/5
Kolorystyka- zielony, żółty- jak najbardziej okey. Trochę niebieskiego ożywia projekt- 4,5/5
Projekt zyskał  23/25 pkt. Jest jak najbardziej HOT.

2. Projekt nicol_super_star
 ''summer time!;) kreacja na gorące lato:)''

Włosy-piękne *O* a ten kolor, refleksy 5/5
Strój- brak słów. Te wzory.... kocham, kocham! 5/5
Dodatki- cudny make-up, ale przydałaby się jakaś bransoletka 4,5/5
Cieniowanie- śliczneee <3 szczególnie twarz, fryzura i wzory na sukience. Oczywiście 5/5
Kolorystyka- kolorowo. To właśnie kojarzy mi się z laaatem 5/5
Projekt zyskał 24,5/25 pkt i oczywiście jest HOT

3. Projekt Ayris10
''Superbohaterka''

 

Włosy- jak najbardziej ładne. 5/5
Strój- bardzo fajny, przemyślany strój. W sam raz dla superbohaterki. 5/5
Dodatki- maska, rękawiczka i peleryna fajnie współgrają 4,5/5
Cieniowanie- wszystko super wycieniowane, 5/5
Kolorystyka- fiolet, róż. Jak najbardziej udane połączenie 5/5
Projekt zyskał 24,5/25 punktów i jest HOT.

 To tylko moja ocena, moje zdania. Każdy pewnie myśli inaczej o tych projektach.
                   *TO NIE HEJTY, TO MOJE OPINIE*

To by było na tyle. Zapraszam do komentowania i zgłaszania się do ''Hot or not #2''






czwartek, 18 czerwca 2015

{How to draw} Kompozycja statyczna


Cześć!

26 czerwca zakończenie szkoły. Z jednej strony uważamy że szkoła to nuda i "samo zło", ale z drugiej strony szkoła nas uczy. Przykładowo nie wiedziałabym co to kompozycja statyczna, i jak ją zrobić/wykonać, jednak nauczyłam się tego na plastyce i prezentuję Wam pierwszą moją "how to draw". Zaraz zaczniemy tylko podam Wam moje końcowe oceny. Historia - 4, Przyroda - 4, wf - 6 a reszta to piątki :) I zachowanie wzorowe. Co prawda średnia to tylko 4.91 (nie to co w tamtym roku gdy była średnia 5.25, no ale...). Jakby co to nie pytajcie się czego nie mam 6 z plastyki... Po prostu konkursy były okropnie nudne :)

Potrzebne nam będą (przepraszam za jakość):

  • czarny marker o dość cienkiej końcówce,
  • biała kartka,
  • czarna kartka,
  • biała kredka (polecam Koh-i-Noor Mondeluz) i czarna (Bic Tropicolors 2)


1. Wykonujemy czarnym markerem twarz (oczy, brwi, nos, piegi, usta, broda) oraz pierwszy kosmyk włosów. Nie zapomnijcie o refleksach świetlnych, które robimy poprzez zostawienie odstępów).


2. Robimy resztę włosów, także poprzez kosmyki.


3. Dodajemy okrąg. Nie musimy odrysowywać żadnej nakrętki ani nic :)


4. Taaak, to kok. Dodajcie kilka zwisających włosów (bo to piżama party :)).


5. Dodajemy szyję, naszyjnik i bluzkę w buźki.


6. Spodenki, poduszka i kapcie.


7. I "kluliczek" :)

8. Całość wklejamy na czarną kartkę i cieniujemy czarną kredką Bic Tropicolors 2.


9. Dodajemy tło, do czego użyjmy białej kredki. Możecie dodać korektor lub kawałek białej kartki.


10. Gotowa praca - jeszcze chciałam Wam powiedzieć że w tej kompozycji wszystko jest jak najprościej, tzn. bez skosów, łuków :)


Następna szkoła rysunku dotyczyć będzie tego projektu, a następna?


Moshi Art

wtorek, 9 czerwca 2015

[Rysunki] Pirenejski pies górski

Cześć!!!

Jak Wam mija szkoła? Zalewają Was sprawdzianami i na każdej lekcje pytają żeby wystawić oceny?
Ja ostatnio trochę rysuję, a ostatnia moja praca to pies rasy Pirenejski Górski. Szczerze nie wiem za dużo o tej rasie, po prostu mam książkę o psach, a że MarcysiaBush z bloga "Artystyczne ciekawostki Marcysibush" zrobiła "how to draw" białej sierści postanowiłam trochę się do tego zastosować, użyć jej, tzn. nie tak dosłownie po talentu mam 1/100, ale zastosowałam się do wskazówek, że tak naprawdę cienie na psiej sierści nie są wszystkie czarne i szare, ale też niebieskie, granatowe, fioletowe a światło żółte. Trawę i tło robiłam tak na szybko, bo jechałam do Multikina na "Ups, arka odpłynęła" (taak, ja dziecinna :)). Ogólnie czas to tak z 2 godziny. Kredki: jasnozielona, ciemnozielona, zgniłozielona, czarna, żółta, czerwona, pomarańczowa, niebieska, ciemnoniebieska, różowa } Koh-i-Noor 24, granatowa, fioletowa, żółta } Bic Tropicolors 2, żółta Pelikan.
A to właśnie mój piesek :)



A tu moje ostatnie prace od najstarszej do najnowszej. Po kolei: 
1. Dziewczyna ołówkiem i kredką,
2. Takie coś koloroweee,
3. Pani z gumą (na dzień mamy, ale nie podobała jej się guma xD),
4. Rusałki na konkurs Ilojleen,
5. Geisha (cienkopis + pastele),
6. Sweet Margaret ( marker + k. akwarelowe)
7. Pieseł :)




To ja już kończę, bo robi się pop corn :) 
Moshi Art

Cześć!

Hej, tutaj nowa redaktorka na tym blogu- Massion Art. Na wstępie chciałabym podziękować Akacji. To dzięki Tobie się tu dostałam. Pewnie nikt mnie nie zna, ale to dlatego, że ciągle zmieniam nick, już jakieś 3 razy. Może trochę o sobie:
Mam na imię Julia. Moją pasją jest rysowanie, a ostatnio zaczęłam się trochę interesować fotografią (robieniem zdjęć aparatem w komórce xD). Projektuję w szkicownikach LL i TM. Teraz kilka moich prac a pod nimi daty wykonania :)

                                                                   Styczeń 2015r.
                                                                      Luty 2015r.
                                                                   Marzec 2015r.
                                                                    Czerwiec 2015r.
                                                                    Kwiecień 2015r.
                                                                       Styczeń 2015r.

Wiem, nie projektuję najlepiej, ale myślę, że tragicznie nie jest.

Jak pewnie zauważyliście, przy niektórych pracach napisane jest ''myemma'',lub''Nessy :3''. Mówiłam wcześniej, że często zmieniałam nick więc ''Nessy :3'' to był mój poprzedni nick a ''myemma'' to moja nazwa na LL.

Skoro mówiłam, że interesuję się fotografią to (amatorskie zdjęcia robione telefonem xd) :

                                                                            Różaaa *-*
                                         Wszystkie zdjęcia poniżej przedstawiają tą różę na górze xd
                                                          tylko, że w innych efektach i odległości

                                                         




Nie wolno kopiować i rozpowszechniać zdjęć bez mojej zgody!


                                                                                                                     
 To już koniec, pozdrawiam




czwartek, 4 czerwca 2015

BARDZO PROSZĘ O WSPARCIE !!!



Cześć!
  Wiec tak, dostałam się do finału mistrzostw projektowania !!! Ponieważ finał odbywa się na LLT bardzo proszę o wsparcie każdy komentarz, każdy głos jest tutaj BARDZO ważny oto link do pracy KLIK
Z góry DZIĘKUJĘ :D



 Kolejna sprawa to konkurs Summer Time : Ja biorę udział na LLP link do galerii KLIK

No i ogłoszenia dodatkowe ! Może nie wszyscy wiedzą ale zajęłam 1 miejsce na konkursie Banshee FEROSH :D
 Pozdrawiam
Akacja

sobota, 30 maja 2015

Książka tygodnia

Książka tygodnia..
...?
MANGA!

Wczoraj kupiłam sobie na dzień dziecka, moją pierwszą w życiu (wspaniałą, ekscytującą i porywającą) MANGĘ!!!
Kupiłam też kredki, ale o tym kiedy indziej ^^

Chciałabym napisać recenzję mangi pt. Jak zostałam Bóstwem!?
Zacznę ją od niepoprawnego tytułu i rzeczy, które wkurzają mnie najbardziej

Tytuł, dobrze przetłumaczony na polski, ale pomijając to i patrząc na znaki interpunkcyjne zauważamy błąd.. w postaci ...
!?
To najprawdopodobniej słowa głównej bohaterki, skierowane do nas, a więc, w czym problem?
Ona nas się pyta jak możliwe jest to, że została bóstwem? Gdyby to było pytanie skierowane do nas, byłby sam znak zapytania. A tu, jednak jest wykrzyknik I znak zapytania. Tak więc.. Ona krzyczy do NAS  jak ONA została Bóstwem? Wtedy powinno być napisane, ZOSTAŁAM BÓSTWEM!
Właśnie..
To mnie denerwuje, ale to tylko mały szczegół, którym zaznacza się już niestety cała seria. 
A może to było do przyciągnięcia uwagi?

Teraz przejdźmy do okładki.
To nie oryginalna okładka.
Jej oryginalna okładka jest brzydka i odstraszająca, dlatego została TYM zakryta, nigdzie nawet nie ma jej zdjęć. Jest w morskim kolorze, tytuł ma biały i do tego jest w ciemne - morsko zielone pionowe pasy.. WYGLĄDA JAK WODOROSTY.
Ta NAKŁADKA na Okładkę mi się nawet podoba, jest ciekawa.

Strony
Strony PODOBNO są ponumerowane "aż" 7 razy.. spis treści jest na 1 stronie, ale po co nam on, skoro nie znamy numeracji ? :)

Treść
Nanami Momozono nie ma w życiu lekko. Jej ojciec, hazardzista ucieka z domu i pozostawia córkę z komornikiem... a kończy się na tym, że bezdomna nastolatka błąka się po okolicy. Nanami, nie dość, że ma własnych problemów BARDZO dużo, to postanawia uratować dziwnego mężczyznę przed psem. Ten w podzięce daje jej dom, a jak się potem okazuje - świątynię.
Nastolatka ma przejąć rolę Bóstwa, jednak przystojny lisi Demon ,moja ulubiona postać i sługa, nie toleruje ludzi i nie pozwoli sobie na to, aby jakaś durna ludzka uczennica mieszkała w pałacu.
Czy jeden pocałunek wybawi Nanami z kłopotów?

Bardzo polecam tą mangę. Jest naprawdę świetna.

I na koniec.. ANIME! A dokładniej, Hatsune Miku.
Pozdrawiam Was ciepło i nakłaniam do przeczytania lektury.
TOM 2, zostanie przetłumaczony (może) na początku lipca.
Wasza Boovko :3